Inseraty

Wzór 23.

Wzór 24.

c) zawiadamiający o ważnych zmianach

Niniejszem mam zaszczyt uprzejmie donieść, że istniejący od roku 1855. Skład zegarków ś. p. Ojca mego otworzyłem na nowo z dniem 1. października 1891. przy ulicy Akademickiej 1. 3. pod firmą:

Wzór 25.

d) rozmaitej treści.

Zdolna krawczyni, która pracowała dłuższy czas w pierwszorzęd­nych pracowniach warszawskich, powróciwszy do Galicyi i osiadłszy stale w Stanisławowie, poszukuje zatrudnienia. Bliższej wiadomości można zasięgnąć w handlu W. F. Czerpickiego przy ulicy Lipowej.

W Stanisławowie, 9. kwietnia 1893.

Wzór 26.

Kobieta inteligentna, w sile wieku, władająca biegle językiem polskim, niemieckim, francuskim, poszukuje umieszczenia bądźto jako towarzyszka podróży za granicę, bądź też jako nauczycielka. Łaskawe zapytania pod literami: »R. R. poste restante. Lwów«.

Wzór 27.

Dom parterowy,

składający się z 3 pokoi, kuchni, piwnicy i spiżarni, z ogrodem, jest do najęcia w Muszynie nad Popradem, na sezon letni lub na cały rok. Bliższej wiadomości udziela podpisany.

Marcin Makowski

właściciel realności w Muszynie.

Wzór 28.

Pracownia krawiecka L. i K. Szwej ko wskiej, we Lwowie, przy ulicy Mickiewicza 1. 47 poszukuje do nauki dwóch panienek z ukończoną 6. klasą szkoły ludowej i dobrem wychowaniem domowem. Bliższa wiadomość tamże.

Wzór 29.

Folwark w Bartatowie (poczta w miejscu) dostarcza do Lwowa wybornego nabiału po cenach umiarkowanych. Expedycya codzienna przed 7. godziną rano.

Wzór 30.

Zgubiono

w ogrodzie Miejskim zwitek dokumentów. Uczciwy znalazca zechce się zgłosić do kancelaryi adwokackiej Dr. Józefa M……………………..   przy ul. Zimorowicza p. 1. 12., gdzie otrzyma stosowną nagrodę.

Wzór 31.

Znaleziono

na wałach Hetmańskich małą czerwoną portmonetkę z pieniądzmi i dwie­ma asygnatami na Pocztową kasę Oszczędności. Właściciel zechce wyle­gitymować się w kancelaryi notaryalnej Dra Wit…………………, poczem otrzyma napowrót swą własność tylko za zwrotem kosztów niniejszego ogło­szenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Firma, Reklama. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *